Pages Menu
Categories Menu

Autorka: data: 15.02.2013 kategoria: Reef Care Program, Reef Foundation Program | Skomentuj

Reef Foundation ABC+

Ca/Sr/KH/Mg/K/Br/I suplement w proszku

Wapń, magnez, stron oraz węglany są podstawowymi budulcami szkieletów koralowców. Kluczem do prawidłowego i zdrowego wzrostu koralowców twardych jest ich dostępność w zrównoważonych proporcjach. Reef Foundation ABC+ jest preparatem zawierającym wapń +stront, magnez, węglany, a także dodatkowo potas, brom i jod w odpowiednim stężeniu wymaganym przez koralowce.

Red-Sea-Reef-Foundation-ABC-5-kg

Red Sea Reef Foundation ABC+ jest kompleksowym suplementem w proszku zawierającym wszystkie składniki zawarte w poszczególnych produktach Reef Foundation A, B, C dodatkowo wzbogaconym o składniki Red Sea Coral Colors A i B (potas, bor, jod i brom) w odpowiednich dla koralowców proporcjach.

Pomimo istnienia niewielkich różnic pomiędzy poszczególnymi gatunkami koralowców, stosunek pomiędzy „elementami”, o których wcześniej wspomniano, jest na stałym poziomie. Za sprawą uzupełniania niedoborów w akwarium w odpowiednich proporcjach spełniamy metaboliczne potrzeby koralowców.

Reef Foundation ABC+ powinno być dozowane codziennie lub raz w tygodniu w zależności od obsady w akwarium oraz konsumpcji wapnia.

W przypadku codziennego dozowania należy  mierzyć poszczególne parametry i w przypadku niedoboru uzupełnić  Reef Foundation A, B, C raz w tygodniu, w przypadku dozowania raz w tygodniu, korekty dokonywać raz w miesiącu.

Dawkowanie:

1g podnosi poziom wapnia (Ca) o 1,5 ppm  w 100 litrach.

Dostępne opakowania/pojemność:

  • 1 kg – proszek
  • 5 kg – proszek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *