Pages Menu
Categories Menu

Autorka: data: 09.02.2013 kategoria: Algea Managment Program, Reef Care Program | Skomentuj

NO3: PO4-X

Zapobiega uciążliwym glonom oraz umożliwia kontrolę populacji zooxantelli w celu osiągnięcia optymalnego wzrostu oraz wybarwienia koralowców.

NO3: PO4-X jest to unikalny kompleks węglanów, które wykorzystywane są przez bakterie redukujące substancje odżywcze. Każdy zawarty w nim związek węgla jest wykorzystywany przez różnego rodzaju szczepy mikroorganizmów, oddziałujące w ten sposób na fosforany i azotany.

Preparat zawiera także inne elementy organiczne, w tym istotne stymulatory niezbędne na każdym etapie procesu redukcji. Za sprawą metaliczny i niemetalicznych dodatków organicznych zapewniamy stałą propagację bakterii, zapewniając redukcję azotanu do azotu, oraz wchłanianie i wykorzystywanie fosforanów przez bakterie.

Odpowiednią kontrola nad azotanami i fosforanami zapewni podawanie NO3: PO4-X, gwarantujący stopniowe zmiany oraz utrzymywanie tych składników na poziomie zapobiegającym wyniszczanie zooxantelli co może powodować wstrząs spowodowany promieniowaniem UV oraz głodowanie koralowców.

W przeciwieństwie do niektórych nisko odżywczych systemów, właściwe stosowanie NO3: PO4-X nie wpłynie negatywnie na mikrofaunę, która jest pożądana w akwarium morskim.

NO3: PO4-X jest także zalecany jako źródło węgla w systemach filtracyjnych opartych na denitryfikatorach.

 Dawkowanie:

2 ml na 100 litrów

Dostępne opakowania:

500 ml

1000 ml

5000 ml

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *