Pages Menu
Categories Menu

Autorka: data: 19.02.2013 kategoria: Coral Colors Program | Skomentuj

Coral Colors – wprowadzenie

W celu uwydatnienia naturalnych pigmentów koralowców SPS, niezbędnym staje się zapewnienie podrzędnych i śladowych pierwiastków, będących elementem składowym szkieletu oraz tkanek miękkich.

Badania firmy Red Sea zidentyfikowały 31 pierwiastków podrzędnych i śladowych, które poza pierwiastkami o których mowa w Reef Foundation Program występują w szkielecie i tkankach miękkich korali.

Rodzina suplementów Coral Color dzieli te pierwiastki na cztery grupy, ze względu na związek z wykonywanymi funkcjami biologicznymi, jak również produkcją barwników w tkankach miękkich koralowców twardych :

  • Coral Colors A
  • Coral Colors B
  • Coral Colors C
  • Coral Colors D

Pigmenty mogą zostać wytworzone tylko wówczas, gdy pierwiastki te są dostępne w odpowiednim stężeniu, dzięki czemu mogą zachodzić pożądane procesy biochemiczne. Należy pamiętać, że wszystkie 31 pierwiastków jest wymagane przez koralowce twarde niezależnie od prezentowanej barwy/pigmentacji.

Red-Sea-Coral-Colors-A-500-ml

Suplementy Coral Colors zostały stworzone tak, że zawierają odpowiednie stężenia, odpowiadające tym w szkieletach i tkankach miękkich koralowców. Badania te wykazały, że istnieje stały stosunek pomiędzy suplementami Coral Colors, a przyswajanym wapniem, który odzwierciedla wzrost koralowca oraz jego aktywność metaboliczną. Dzięki temu, możemy w łatwy i bezpieczny sposób dozować dodatki Coral Colors, w oparciu o pomiar przyswajanego wapnia.

Coral Colors A, B, C zawierają jeden główny pierwiastek, odpowiednio: jod, potas, żelazo, których poziom w akwarium morskim możemy zmierzyć przy pomocy Red Sea Coral Colors Pro Test Kits. Dzięki temu, w mocno zasiedlonych akwariach z koralowcami LPS oraz SPS, możemy podawać Coral Colors A, B, C dokładnie według zapotrzebowania w akwarium.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *